דף הבית » יוגה למתחילים בתל אביב – איפה כדאי להירשם?
בריאות ולייף סטייל

יוגה למתחילים בתל אביב – איפה כדאי להירשם?

מה זה יוגה?

יוגה היא למעשה תחום פילוסופי רוחני שנשען על יסודות אימון גופני בשילוב עם עולם הרוח. תחום זה התפתח מתורות החשיבה ההינדיות במטרה ליצור אימון גופני המשלב בריאות הגוף והנפש יחד עם הנאה. השם יוגה מגיע משתי מילים, המילה הראשונה היא יוג שמשמעותה איחוד. והמילה השניה היא יוק שמשמעותה ריכוז תשומת הלב. השילוב של המילים איחוד וריכוז תשומת הלב, מגדירים את התהליך שעוברים המתאמנים ביוגה. תהליך של מודעות העצמי והרוחני בזמן שכל החושים מתכנסים יחד ואין גירויים שמסיחים את תשומת הלב של המתאמן למחשבות אחרות. ליוגה יש מספר זרמים מסורתיים: ג'יינית, בודהיסטית, ראג'ה, קארמה, ג'אנה ובאקטו. כמו כן, יש גם יוגה שנקראת כהתא המתמקדת במשמעת הגוף. כחלק מסוג זה של יוגה קיימות מספר שיטות שאחת מהן היא שיטת האיינגאר יוגה.

איך מתחילים ללמוד יוגה?

לפני שבכלל תתחילו לחפש שיעור יוגה למתחילים בתל אביב, מומלץ תחילה לקרוא על הפילוסופיה של היוגה ולהכיר את השיטות שקיימות. לאחר שאתם מכירים מעט מן המושגים, תוכלו לבחור את השיטה שאתם הכי מתחברים אליה. פילוסופיית היוגה היא רחבה ומכילה זרמים שונים ושיטות שונות ויש חשיבות גדולה לחיבור שלכם אל השיטה ובהתאם לכך, חיפוש שיעורי יוגה למתחילים בתל אביב אשר תואמים את רצונותיכם. אחת מהשיטות הידועות ביוגה, היא שיטת האיינגאר יוגה. ניתן לחפש שיעורי יוגה למתחילים שבהם מלמדים את השיטה.

מהי שיטת האיינגאר יוגה?

שיטת האיינגאר יוגה היא שיטה המתמקדת בדיוק. הדיוק מתבטא בתנוחות עצמן והן נעשות מדויקות יותר ויותר בעזרת מכשור ואביזרים מתאימים. הדיוק עוזר ביישור ויציבה של הגוף ותורם לו מאוד רפואית. ממציא שיטה זו הוא ב.ק.ס איינגאר והוא גם מי שפיתח את האביזרים השונים לתרגול, כאשר הוא שם דגש על היכולת לתרגל יוגה בעזרת השיטה והאביזרים בכל מצב בריאותי כמעט. גם אם בעבר תירגלתם שיטות יוגה אחרות, תוכלו בהחלט ללמוד את השיטה ולהתחיל תרגול שלה. אם אין לכם כלל רגע, התחילו במספר שיעורים של לימודי יוגה למתחילים ולאחר מכן התחילו בשיטה זו.

מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים ללמוד יוגה? ואיפה מומלץ ללמוד?

יוגה למתחילים תל אביב לומדים במקום שמוסמך ללמד ושהמורים בו הם בעלי הכשרות ללימוד יוגה ובעלי דרגה של מורה. מומלץ לבדוק עם המקום מי המורים שמלמדים את השיטה, כמה שנים מקום זה קיים ומה דרגתם של המורים. כמו כן, וודאו מתי מתחילים השיעורים, מה מומלץ לאכול לפני, באיזה לבוש להגיע וכדומה. אחד המקומות הטובים ללימוד שיטת איינגאר יוגה הוא מרכז איינגאר יוגה לב תל אביב. המקום פועל משנת 1990, הוקם על ידי נעה צוייג והוא חלק ממרכזי איינגאר יוגה הפועלים בעולם. המקום מיישם את השיטה והעקרונות של ב.ק.ס איינגאר.

מה אתם חושבים?